Супровід в отриманні відшкодування

Ми розуміємо яким складним може бути повернення до нормального ритму життя після ДТП. Тому ми надаємо допомогу потерпілим щодо можливості отримання страхового відшкодування яке необхідне, щоб знову стати на власні ноги.


Дорожньо-транспортна пригода, де б вона не трапилася: на території України, чи закордоном, завжди приносить неприємності та непередбачені значні затрати часу, коштів та здоров’я. Наші спеціалісти готові допомогти вам у цій складній ситуації.

Якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди на території України, то невідкладно зобов’язані вжити наступні заходи:

  1. 1
    Зафіксувати місце дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)
    1.1. Вимкнути двигун, поставити автомобіль на ручне гальмо, увімкнути сигнал аварійної зупинки, надягнути світловідбиваючий одяг (жилет).
    1.2. Залишити ваш транспортний засіб у безпечний спосіб, щоб не було завдано додаткової шкоди вам та іншими учасниками руху.
    1.3. Встановити знак аварійної зупинки принаймі за 30 метрів від місця ДТП : видимість трикутника повинна бути чіткою із відстані 100 метрів. Будьте обережними та не створюйте загрози для свого життя та життя інших!
    1.4. Не переміщувати транспортні засоби, окрім випадків коли їх розміщення є небезпечним для інших учасників дорожнього руху.
  2. 2
    Перевірити фізичний стан учасників ДТП
    2.1. У разі завдання шкоди здоров’ю учасників ДТП, необхідно вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим та, в обов’язковому порядку, викликати швидку допомогу, зателефонувавши за номером «103».
  3. 3
    Викликати ДАІ
    3.1. У разі завдання шкоди здоров’ю учасникам ДТП виклик поліції на місце ДТП є обов’язковим.
    3.2. Якщо у ДТП не завдано шкоди людям, а тільки транспортним засобам, в Україні є можливим оформлення ДТП шляхом заповнення Європротоколу. Інструкції правильного заповнення цього документу надані у нашій інформаційній картці. У разі вашої вини у ДТП із нанесенням лише матеріальної шкоди, ви можете запропонувати водію іншого транспортного засобу заповнити разом Європротокол: це допоможе уникнути зустрічі із поліцією та значного штрафу.

    Підписуйте будь-які документи (протокол поліції, Європротокол тощо) тільки в разі повного розуміння та погодження вами їх змісту.

  4. 4
    Занотувати обставини ДТП
    4.1. За наявності фотоапарата, бажано сфотографувати місце події, взаємне розташування транспортних засобів, пошкодження автомобілів учасників ДТП.
    4.2. Запишіть контакти свідків та учасників ДТП, а саме: реєстраційні знаки інших ТЗ, номер їх страхівки та контакти страхової компанії, П.І.Б. водіїв, адреси проживання, контактні телефони.
    4.3. Надайте водію іншого ТЗ інформацію про себе, а саме: копію свого полісу страхування цивільної відповідальності (або назву, телефони та адресу страхової компанії, в якій ви отримали такий поліс).
  5. 5
    Повідомити вашу страхову компанію
    5.1. Невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів, повідомити про настання ДТП страховика, з яким було укладено договір ОСЦВА або МТСБУ, у випадках, передбачених Законом. Якщо з поважних причин не було змоги виконати зазначені дії, це необхідно підтвердити документально. Якщо не повідомити страховика у триденний термін, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страховик має право вимагати від свого страхувальника компенсації понесених витрат.

    Контактна інформація та правила повідомлення страхової компанії зазначені у вашому полісі страхування цивільної відповідальності. Спеціалісти страхової компанії нададуть вам подальші інструкції.

    5.2. При зверненні до страхової компанії повідомте наступні дані:

    • номер та термін дії договору
    • реєстраційний номер транспортного засобу
    • ваше ім’я та прізвище
    • ваш контактний телефон
    • місце та обставини дорожньо–транспортної пригоди
    • відомості про інших учасників ДТП (П.І.Б, адреса, контактні номери телефону водія та потерпілих осіб, марка, модель та реєстраційний номер автомобіля).

    Майте на увазі, що ви можете втратити право відшкодування збитків у разі, якщо без поважних причин зволікатимете з повідомленням про страховий випадок.

    Водночас нагадуємо, що ваш поліс цивільної відповідальності покриває шкоду завдану іншим учасникам ДТП, але не покриває шкоди, завданої вашому життю й здоров’ю та транспортному засобу.

    Якщо вас було визнано винуватцем ДТП, то інші учасники ДТП, в тому числі пасажири вашого автомобіля, мають право на отримання відшкодування від вашої страхової компанії.
    Якщо ви не є винуватцем ДТП, то шкода завдана вам і пасажирам вашого авто має бути відшкодована страховою компанією винної сторони.

    Оскільки ваша страхова компанія не зобов’язана надавати вам допомогу у ДТП, яке трапилося не з вашої вини, зазвичай ви самостійно повинні звернутися до страхової компанії винуватця щодо відшкодування.

ДТП з вини водія іноземного авто

Якщо ви постраждали у ДТП з вини водія іноземного автомобіля, шкода завдана вам і пасажирам вашого автомобіля має бути відшкодована страховою компанією винної сторони. У випадку ДТП з вини іноземного водія на території України функцію представника страхової компанії винуватця виконує МТСБУ.

ВАЖЛИВО! Учасники ДТП зобов’язані зберегти транспортний засіб чи пошкоджене майно в такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, до тих пір, доки їх не огляне аварійний комісар або експерт.

Ми розуміємо, що внаслідок пригоди її учасники зазвичай перебувають у стані шоку, проте від ваших дій у перші хвилини залежить успішність та швидкість врегулювання справи. Оскільки страхова компанія, у якої ви придбали поліс автоцивілки не зобов’язана надавати вам допомогу у ДТП, яке трапилося не з вашої вини, – зазвичай ви самостійно повинні звертатися до іноземної страхової компанії або МТСБУ щодо відшкодування.

У цьому випадку наші спеціалісти зможуть допомогти Вам у наступному:

  • з’ясувати контактні деталі страхової компанії іноземного водія
  • надати консультацію щодо документального оформлення завданого збитку (евакуатор, автоекспертиза, витрати на проживання, витрати на лікування, та інше)
  • представництво ваших інтересів перед страховою компанією іноземного водія
  • отримати страхове відшкодування у повному обсязі та у максимально стислі строки
  • надати консультацію щодо оформлення пакету документів для отримання страхового відшкодування з-за кордону в українських банках.

Звертаємо вашу увагу, що навіть у разі визнання вини водія у скоєнні ДТП, пасажири його автомобіля мають право на отримання відшкодування від його страхової компанії. Оскільки страхова компанія не зацікавлена у збільшенні суми відшкодування, зазвичай така можливість не озвучується спеціалістами страхової компанії і збитки, завдані пасажирам автомобіля винуватця, залишаються не компенсованими.

Ми розуміємо яким складним може бути повернення до нормального ритму життя після ДТП. Особливо, якщо вона трапилася на території іноземної держави, із законодавством і правилами якої подорожуючі зазвичай не знайомі.

Дії у разі ДТП за кордоном

  1. 1
    Зафіксувати місце дорожньо-транспортної пригоди (ДТП)
    1.1. Вимкнути двигун, поставити автомобіль на ручне гальмо, увімкнути сигнал аварійної зупинки, надягнути світловідбиваючий одяг (жилет).

    1.2. Залишити ваш транспортний засіб у безпечний спосіб, щоб не було завдано додаткової шкоди вам та іншими учасниками руху.

    1.3. Встановити знак аварійної зупинки принаймі за 30 метрів від місця ДТП: видимість трикутника повинна бути чіткою із відстані 100 метрів. Будьте обережними та не створюйте загрози для свого життя та життя інших!

    1.4. Не переміщувати транспортні засоби, окрім випадків коли їх розташування є небезпечним для інших учасників дорожнього руху.

  2. 2
    Перевірити фізичний стан учасників ДТП
    2.1. У разі завдання шкоди здоров’ю учасників ДТП, необхідно вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим та, в обов’язковому порядку, викликати швидку допомогу.

    2.2. Якщо ви не знаєте номеру виклику швидкої допомоги у країні ДТП, зверніться до інших учасників чи свідків із проханням викликати допомогу.

  3. 3
    Викликати поліцію
    3.1. У разі завдання шкоди здоров’ю учасникам ДТП виклик поліції на місце ДТП є обов’язковим у всіх країнах.

    3.2. Якщо у ДТП не завдано шкоди людям, а тільки транспортним засобам, у деяких країнах є можливим оформлення ДТП шляхом заповнення Європротоколу. Інструкції правильного заповнення цього документу надані у нашій інформаційній картці.

    Порада: якщо у ДТП завдана лише матеріальна шкода і ви є потерпілим – викличте поліцію та оформіть Європротокол – це спростить отримання відшкодування. У разі вашої вини у ДТП із нанесенням шкоди лише транспортним засобам, ви можете запропонувати іншому учаснику пригоди заповнити разом Європротокол – це допоможе уникнути зустрічі із поліцією та значного штрафу. Водночас, звертаємо вашу увагу, що оформлення Європротоколу для водіїв-іноземців без виклику поліції є дозволеним не у всіх країнах. Переконайтеся, що не порушуєте законів країни відвідування, та пам’ятайте, що у разі значних ушкоджень вашого ТЗ подальше його використання на дорозі є забороненим і ви можете бути оштрафовані. Якщо у вас не буде довідки поліції про ДТП, а ваше авто матиме видимі пошкодження, то при перетині кордону також можуть виникнути питання у представників прикордонної служби суміжної країни та у працівників митниці.

    3.3. Якщо ви не знаєте номеру виклику поліції у країні ДТП, зверніться до інших учасників чи свідків із проханням викликати допомогу.

    Підписуйте будь-які документи (рапорт поліції, Європротокол тощо) тільки в разі повного розуміння та погодження вами їх змісту. Якщо ви відчуваєте тиск поліції чи учасників ДТП – зв’яжіться із представниками українського посольства у цій країні.

  4. 4
    Занотувати обставини ДТП
    4.1. За наявності фотоапарата, бажано сфотографувати місце події, взаємне розташування транспортних засобів, пошкодження автомобілів учасників ДТП.

    4.2. Запишіть контакти свідків та учасників ДТП, а саме: реєстраційні номери інших ТЗ, номер їх страхівки та контакти страхової компанії, П. І. Б. водіїв, адреси проживання, контактні телефони.

    4.3. Надайте водію іншого ТЗ інформацію про себе, а саме: копію свого полісу “Зелена картка”.

  5. 5
    Повідомити вашу страхову компанію
    5.1. Контактна інформація та правила повідомлення страхової компанії зазначені у вашому полісі “Зелена картка”. Спеціалісти страхової компанії нададуть вам подальші інструкції.

    5.2. При зверненні до страхової компанії повідомте наступні дані:

    • номер та термін дії договору
    • реєстраційний номер автомобіля
    • ваше ім’я та прізвище
    • ваш контактний телефон
    • місце та обставини дорожньо–транспортної пригоди
    • відомості про інших учасників ДТП (П.І.Б, адреса, контактні номери телефону водія та потерпілих осіб, марка, модель та реєстраційний номер автомобіля)

    Майте на увазі, що ви можете втратити право відшкодування збитків, якщо без поважних причин зволікатимете з повідомленням про страховий випадок. Водночас нагадуємо, що “Зелена картка” покриває шкоду завдану іншим учасникам ДТП, але не покриває шкоди, завданої життю й здоров’ю водія-винуватця та його транспортному засобу.

    Якщо вас було визнано винуватцем ДТП, то інші учасники ДТП, в тому числі пасажири вашого автомобіля, мають право на отримання відшкодування від вашої страхової компанії.
    Якщо ви не є винуватцем ДТП, то шкода завдана вам і пасажирам вашого авто має бути відшкодована страховою компанією винної сторони. Оскільки ваша страхова компанія не зобов’язана надавати вам допомогу у ДТП, яке трапилося не з вашої вини, зазвичай ви самостійно повинні звернутися до іноземної страхової компанії щодо відшкодування. У цьому випадку важливо якомога швидше повідомити про ДТП іноземну страхову компанію. У більшості країн виїзд представника компанії на місце ДТП не передбачений, і довідка поліції та/або Європротокол є достатніми для підтвердженням вини іншого учасника ДТП.

ДТП з вини водія іноземного автомобіля

Якщо ви не є винуватцем ДТП, то шкода завдана вам і пасажирам вашого автомобіля має бути відшкодована страховою компанією винної сторони.

У цьому випадку важливо якомога швидше повідомити про ДТП іноземну страхову компанію. У більшості країн виїзд представника компанії на місце ДТП не передбачений і довідка поліції та/або європротокол є достатніми для підтвердженням вини іншого учасника ДТП.

Ми розуміємо, що внаслідок пригоди її учасники зазвичай перебувають у стані шоку, проте від ваших дій у перші хвилини залежить успішність та швидкість врегулювання справи.

Оскільки страхова компанія, яка видала вам поліс “Зелена картка”, не зобов’язана надавати вам допомогу у ДТП, яке трапилося не з вашої вини, – зазвичай ви самостійно повинні звертатися до іноземної страхової компанії щодо відшкодування.

У цьому випадку наші спеціалісти зможуть допомогти Вам у наступному:

  • з’ясувати контактні деталі страхової компанії іноземного водія
  • надати консультацію щодо документального оформлення завданого збитку (евакуатор, автоекспертиза, витрати на проживання, витрати на лікування, та інше)
  • представництво ваших інтересів перед страховою компанією іноземного водія
  • отримати страхове відшкодування у повному обсязі та у максимально короткі строки
  • надати консультацію щодо оформлення пакету документів для отримання страхового відшкодування з-за кордону в українських банках

ДТП з вини водія українського автомобіля

Важливо! При виїзді закордон водій українського транспортного засобу зобов’язаний застрахувати свою відповідальність перед іншими учасниками руху, придбавши поліс автострахування – “Зелену картку”.
Страховий поліс “Зелена картка” – це документ, що визнається у 47 країнах-членах Міжнародної системи авто страхування як підтвердження страхового покриття на діючі у цих країнах страхові ліміти за обов’язковим страхуванням автоцивільної відповідальності.

Водночас нагадуємо, що ваш поліс “Зелена картка” покриває шкоду завдану іншим учасникам ДТП, але не покриває шкоди, завданої вашому життю й здоров’ю та транспортному засобу.

Відповідно до умов системи “Зеленої картки”: за першої нагоди, але не пізніше ніж 15 днів з дня ДТП ви повинні повідомити свою страхову компанію про деталі пригоди.

Майте на увазі, що ви можете втратити право відшкодування збитків якщо без поважних причин зволікатимете з повідомленням про страховий випадок!

Контактна інформація та правила повідомлення вашої страхової компанії зазначені у страховому полісі “Зелена картка”. Спеціалісти вашої страхової компанії нададуть вам подальші інструкції.

Звертаємо вашу увагу, що навіть у разі визнання вашої вини у скоєнні ДТП пасажири вашого автомобіля мають право на отримання відшкодування від вашої страхової компанії.
Оскільки ваша страхова компанія не зацікавлена у збільшенні суми відшкодування, часті випадки коли така можливість не озвучується спеціалістами страхової компанії і збитки, завдані пасажирам автомобіля винуватця, залишаються не компенсованими.

У цьому випадку наші спеціалісти зможуть допомогти Вам у наступному:

  • надати консультацію щодо документального оформлення завданого збитку (витрати на проживання, витрати на лікування, та інше)
  • представити ваші інтереси та інтереси потерпілих у ДТП перед страховою компанією
  • отримати страхове відшкодування у повному обсязі та у максимально короткі строки