2158_x200За останній час в МТСБУ значно збільшилась кількість скарг від потерпілих на відсутність за місцем знаходження СК «Нова». Працівниками МТСБУ була проведена виїзна перевірка, в ході якої було підтверджено даний факт. Відсутність страхової компанії за місцем знаходження є прямим порушенням Ліцензійних умов, а наслідком такого порушення має бути позбавлення компанії ліцензії Нацкомфінпослуг. Крім того СК «Нова» має заборгованість перед фондами  МТСБУ і якщо протягом двох місяців  така заборгованість не буде погашена, компанія втратить статус  асоційованого  члена МТСБУ. Термін погашення заборгованості спливає в кінці квітня місяця.

Зважаючи на це,  радимо утриматись від укладання договорів ОСЦПВ  з СК “Нова”, оскільки існує ризик неможливості в подальшому виконання нею своїх зобов`язань. Страхових агентів, що мають в розпорядженні бланки полісів ОСЦПВ, видані СК “Нова” просимо повернути в компанію всі залишки бланків, а в разі неможливості такої передачі, повідомити про це МТСБУ та утриматись від укладання договорів за такими полісами.

     В той же час нагадуємо, що відповідно до ст. 52 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі Закон) страховик, членство якого припинено, зобов’язаний виконати свої зобов’язання згідно з укладеними ним договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

У разі невиконання СК «Нова» своїх  зобов’язань   згідно з Законом МТСБУ виконує зобов’язання страховика за внутрішніми договорами страхування у разі недостатності коштів та майна страховика – учасника МТСБУ, що визнаний банкрутом та/або ліквідований (пп. «ґ» п.41.1 ст.41 Закону).

Таким чином, у випадку, якщо:

-         «СК Нова» буде визнано у встановленому Законом порядку банкрутом;

-         коштів та майна страховика не вистачить для задоволення зазначених вище вимог, що буде підтверджено затвердженим Господарським судом ліквідаційним балансом страховика

МТСБУ здійснить всі регламентні виплати по зобов’язаннями СК «Нова» за договорами ОСЦПВ.