Правила дорожнього руху 2013
З 15 квітня 2013 року почали діяти оновлені правила дорожнього руху. Радимо ознайомитися з основними змінами, що чекають на учасників дорожнього руху:

1. Новими правилами встановлено, що з 1 жовтня по 1 травня усі транспортні засоби за межами населених пунктів повинні будуть їздити з увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом фар.

2. Окрім цього, оновлена редакція ПДР уточнює, що темним часом доби є “частина доби від заходу до сходу сонця”.

3. За новими правилами, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою.

4. Буде також введений ряд нових дорожніх знаків, наприклад, “Пункт зупинки трамваю”, “Кінець пункту зупинки трамваю”, “Культова споруда”, “Промислова зона”, “Фото-, відеофіксація порушень”.

5. До білої і жовтої дорожньої розмітки буде додано розмітку синього (місця паркування на проїжджій частині) і помаранчевого кольору (тимчасова розмітка).

6. Також з ПДР виключено пункт, згідно з яким обгін транспортних засобівдозволяється тільки з лівого боку.

7. У новій редакції ПДР також вводяться такі поняття, як “газон” (“ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерностворюючих трав”) і “маневрування” (“початок руху, переміщення транспортного засобу з однієї смуги в іншу, поворот управо або вліво, розворот, рух заднім ходом, з’їзд на узбіччя”). Зупинка і стоянка на газонах буде заборонена.

У остаточній редакції правил нема положень, які встановлюють необхідність водіям на трасі в темний час доби надівати світловідбиваючий жилет, а також нема пунктів щодо обов’язковості заміни шин із початком нового сезону. Можливість уведення таких норм обговорювалася на стадії підготовки проекту.

З текстом оновлених Правил дорожнього руху можна ознайомитися тут.

Leave a Reply